ЧИ ПОТРІБНІ ДИСТРИБ'ЮТОРАМ РЕЄСТРАТОРИ РОЗРАХУНКОВИХ ОПЕРАЦІЙ?

Роз'яснення для дистриб'юторів, які працюють з компаніями прямого продажу - членами УАПП

У зв'язку з набранням чинності змін у законодавстві, УАПП інформує дистриб'юторів з приводу реєстраторів розрахункових операцій (РРО):
 
1. Для співпраці з компаніями прямого продажу дистриб'юторам РРО не потрібно.
 
Між компаніями прямого продажу і дистриб'юторами немає готівкових розрахунків. Дистриб'ютори отримують винагороду від компаній за інформаційно-маркетингові послуги з просування продукції на ринку, залучення широкого кола покупців і збір замовлень. Компанія виплачує їм винагороду тільки за безготівковим розрахунком.
 
Підстава: п.12 ст.9 Закону України «Про застосування електронних контрольно-касових апаратів і товарно-касових книг при розрахунках із споживачами у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
 
2. З 1 липня 2015 необхідне використання РРО для тих дистриб'юторів, які відповідають одночасно всім перерахованим критеріям:
 
а) зареєстровані як суб'єкти підприємницької діяльності;
б) працюють на спрощеній системі оподаткування (на єдиному податку);
в) відносяться до третьої групи підприємців;
г) особисто продають / перепродують кінцевим споживачам за готівкові кошти продукцію, раніше куплену у компаній прямих продажів.
 
Підстава: Закон України "Про внесення змін до Податкового Кодексу України та деяких законодавчих актів України з податкової реформи" № 71-VIII від 28.12.2014 р
 
З усіх питань, пов'язаним з РРО, рекомендуємо звертатися до відділення Державної фіскальної служби за місцем реєстрації.